Navštivte naši přírodní zahradu v Centru pro rodinu Ráj. Jaké máte možnosti?

V naší přírodní zahradě organizujeme v průběhu roku velké množství akcí a Dny otevřené zahrady s programem v květnu, dále je naše zahrada otevřená pro organizované skupiny - školy, školky, dětské skupiny i organizované skupiny rodičů a dětí. Kromě těchto možností můžete naši zahradu navštívit volně v režimu pro veřejnost - od dubna do října každý pracovní den od 8 do 19 hodin.

1. OTEVŘENÁ ZAHRADA PRO VEŘEJNOST

Prosím respektujte Návštěvní a provozní řád naší přírodní zahrady

  1. V areálu zahrady se můžete volně pohybovat. Dbejte na bezpečnost vašich dětí a k rostlinám, zvířatům, pomůckám i dalším návštěvníkům se prosím chovejte ohleduplně.

  2. Vstup do přírodní zahrady je možný pouze v doprovodu osoby nad 18 let (není dovoleno pohybovat se po zahradě samostatně osobám do 18 let s výjimkou vedoucích letních táborů CPR Ráj). Vstupné 30 Kč.

  3. Otevírací doba přírodní zahrady je pondělí - pátek 8:00 - 19:00.

  4. Využívejte prosím pro pohyb Vás a Vašich dětí travnaté plochy - nevstupujte do záhonů nebo ohrazených míst, netrhejte květiny, nelámejte větvičky stromů a keřů.

  5. Zvířátka mají svůj domov v ohradách, neotevírejte jim prosím branky a dvířka, aby neutekla a nepotulovala se po zahradě.

  6. Kachny, které se volně potulují po zahradě, prosím neomezujte v pohybu a nevracejte do ohrad.

  7. K odpočinku a posezení můžete využívat stolové soupravy a lavičky v prostoru zahrady, vlastní donesené deky rozložené na trávě.

  8. V areálu zahrady není pitná voda.

  9. Odpadky odnášejte prosím do popelnic na tříděný odpad a odpadkových košů k tomu určených, bioodpad do kompostu u skleníku.

  10. Hračky a pomůcky, které budete používat vy nebo vaše děti, před odchodem prosím ukliďte na určené místo.

V případě dotazů nebo jiné potřeby můžete kontaktovat Martinu Veselou, tel. 775 104 600 (garant konceptu přírodní zahrady a péče o zvířátka) nebo Martinu Dlouhou, tel. 731 531 524 za provozovatele CPR Ráj.

 

2. PROGRAMY PRO ŠKOLY, ŠKOLKY A ORGANIZOVANÉ SKUPINY

Pro organizované skupiny nabízíme volný vstup do naší přírodní zahrady, kterou můžete využít pro Vaše aktivity. K dispozici je Vám klub Stodola - vnitřní prostory s kapacitou cca 30 osob, venkovní pergoly a posezení, trampolína, pískoviště a možnost kontaktu se zvířátky (nesmí se pouštět z ohrad).

Vstupné: 40 Kč.

Další program:

PÉČE O DOMÁCÍ ZVÍŘATA - cca 1 - 1,5 hodiny (podle zájmu dětí) program s lektorkou, která provede skupinu zahradou, ukázky krmení zvířat a možnost se podílet na krmení zvířátek, představí jednotlivé prvky v zahradě, péče o kozy - úklid kozího domečku, příprava podestýlky, krmení. Vše s výkladem. Dále pracovní listy dle věku dětí.

Cena: 40 Kč/zúčastněná osoba.

 

Program je možné kombinovat - ne všechny děti udrží pozornost nebo mají zájem o program péče o domácí zvířata. Výsledná cena se tak odvíjí od dohody s lektorem podle počtu dětí zapojených v Programu péče o domácí zvířata.

 

Domluvit se můžete přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo telefonicky na tel. +420 731 531 524.

Provozní doba: pondělí - čtvrtek 8 - 16 h, pátek 8 - 15 h. V zahradě Vás přivítáme během školního roku, v červenci a srpnu se u nás konají letní příměstské tábory.

 

Přijímáme rezervace zahrady i na školní rok 2023/2024.

2023 prirodni zahrada

Co všechno u nás zažijete?

Děti mohou pozorovat, jak se krmí naše dvě prasátka, ukážeme vám husy a kachny a společně prozkoumáme, zda v našem broukovišti skutečně žijí brouci. Dále si děti mohou pohladit nejnovější obyvatele naší zahrady, kozičky a kozlíky. Trampolína stojí hned vedle slepičího výběhu, takže jim budou slepice přizvukovat ke skákání na trampolíně.

Využít můžete velké pískoviště a rádi Vám připravíme pitný režim, pokud bude potřeba.

prirodnizahrada2

prirodnizahrada1

prirodnizahrada3

prirodnizahrada4

prirodnizahrada5

2022 piskoviste2

prirodnizahrada6

prirodnizahrada7

prirodnizahrada8

prirodnizahrada11

prirodnizahrada9

prirodnizahrada10

 

Reference z návštěvy přírodní zahrady a programu PÉČE O DOMÁCÍ ZVÍŘATA dětské skupiny OSEČÁNEK, z.s.

Ze včerejšího dne si děti odnesly spoustu zážítků, všem zářily oči a bylo pro ně těžké ukončit hru a odejít do autobusu. Určitě se k prožitkům budeme vracet, obvykle děti hodnotí uplynulý týden v pátek, tak jsem zvědavá, co se s odstupem času dozvíme, jaký okamžik byl ten nejlepší a třeba i proč.
Děkujeme za vydařený výlet a přejeme hodně sil a nápadů do další práce.
Za tým Osečánku Gabriela Pazderová.

prirodni zahrada 2023

prirodni zahrada 2023 1

prirodni zahrada 2023 2

prirodni zahrada 2023 3

prirodni zahrada 2023 4