"Ať je teplo nebo zima, s Rájem je nám vždycky prima!"

 Tábory v roce 2023 byly podpořeny od MAS Moravská brána. Děkujeme.logo MAS

PODÍVEJTE SE NA NAŠI AKTUÁLNÍ NABÍDKU LETNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ PRO ROK 2023.

STORNO PODMÍNKY NA NAŠICH TÁBORECH NAJDETE PO KLIKNUTÍ NA TENTO ODKAZ.

 IMG 4810

Léto má pro nás v Centru pro rodinu Ráj vůni táboráku, zvuk smíchu a atmosféru navazování nových přátelství.

Každoročně organizujeme letní příměstské tábory, na kterých vytváříme program každý pracovní den od 7 do 16 hodin celkem pro 350 dětí ve věku 4 až 15 let. Na konci prázdnin pořádáme pak týdenní pobytový tábor MISE pro 16 teenagerů od 12 do 18 let.

20210802 113727  DSC 0113

 O naše tábory je velký zájem, kapacita bývá velmi rychle naplněná. Z ohlasů víme, že si děti užívají spoustu zábavy, netradičních zážitků, a že vytváříme prostředí pro vznik nových přátelství. Řada dětí se také postupně stává pomocníky vedoucích a časem rozšiřuje základnu vedoucích táborů. Většina vedoucích totiž sama prošla příměstskými tábory jako účastníci v minulých letech.

20210802 143220  20210806 115028

V albech na Rajčeti najdete fotografie z uplynulých ročníků letních příměstských táborů. Na galerii se dostanete prokliknutím obrázků.

Každoročně můžete očekávat nabídku táborů na našem webu v průběhu února a přihlašování startuje 1. března ve 20 hodin! Kapacita bývá naplněna v řádu několika hodin až dní. Pokud se nestihnete řádně přihlásit, kontaktujte nás a pokusíme se Vám najít místo náhradníka.

 

A JAK TAKOVÝ LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VYPADÁ?

PRŮBĚH A PROGRAM

Na příměstský tábor je možné přivést dítě v časovém rozmezí od 7:00 - 8:00 hodin ráno. V tomto čase není připraven program, děti si hrají v areálu tábora samy/společně, samozřejmě v dohledu vedoucích. Využít mohou například pískoviště, stolní hry, míče či jiné pomůcky. První den tábora je nutné podepsat na místě Potvrzení o bezinfekčnosti a odevzdat kopii Kartičky zdravotní pojišťovny. Hlavní vedoucí společně se zdravotníkem také převezmou případné léky pro Vaše dítě.

Tematický program tábora začíná každý den v 8:00 hodin a končí v 15:45 hodin. Pokud byste potřebovali upravit čas příjezdu či odjezdu dítěte na tábor (například kvůli autobusovému dojíždění), můžete se domluvit první den tábora s hlavním vedoucím. 

Dítě si vyzvedáváte od 15:45 - 16:00 odpoledne, po domluvě lze i jinak.

Výjimkou v tomto harmonogramu může být čtvrteční odpoledne (viz níže). 

Každý týden tábora je jinak tematicky zaměřený, což dává ráz celotáborovým hrám jednotlivých týdnů. Součástí programu jsou hry, soutěže, olympiády, výlety, tábornické dovednosti, tvořivá činnost, ale i utužování kamarádských vztahů. 

Děti vedeme ke zdravým mezilidským vztahům, k lásce k přírodě a všemu živému, k vděčnosti a prožívání radosti. Během dne se při příznivém počasí děje většina programu venku, pouze dobu poledního klidu tráví děti v budově, kde mají na výběr z několika klidových aktivit – od čtení pohádek, přes stolní hry až po drobné výtvarné tvoření. V případě nepříznivého počasí se program odehrává v budovách a přístřešcích v areálu centra.

 

VEDOUCÍ

Kdo se o děti po dobu tábora stará?

Každý tábor má svého hlavního vedoucího, kterému pomáhá tým zkušených vedoucích a dobrovolníků - především z řad studentů. Většina z nich se už podílela předem na přípravě programu tábora a také mají zkušenosti s vedením dětí z předešlých let. Hlavní vedoucí ručí za „kvalitu" a bezúhonnost vedoucích, za jejich přípravu a týmovou spolupráci po dobu celého tábora. 

Vedoucí tábora disponují potvrzením od svého praktického lékaře o způsobilosti pracovat s dětmi a mládeží.
Vedoucí jsou také proškolení o dodržování hygienicko-protiepidemických opatření.

 

STRAVOVÁNÍ

Děti se budou stravovat v multifunkčním klubu Stodola (ve dvoře areálu).

O stravu se starají kuchařky, které mají pro celý týden sestavený pestrý jídelníček tak, aby vyhovoval zásadám rozumné životosprávy a zároveň jídlo dětem chutnalo. Každý den je zajištěn oběd a dopolední i odpolední svačinka, včetně celodenního pitného režimu (voda nebo voda se šťávou). Kuchařky jsou proškoleny o dodržování hygienických opatření při přípravě jídla.

DOPRAVA

Vlastní. Tam, kde děti budete posílat autobusovými linkami nebo je potřebujete přivést dříve či později, je potřeba vše předem individuálně domluvit s hlavním vedoucím tábora (informace viz výše).

 

UBYTOVÁNÍ A DEN PŘESPÁNÍ 

Jelikož se jedná o příměstský tábor, děti ubytované nejsou, přespávají doma. V dřívějších letech bylo zvykem ze čtvrtka na pátek přespávat na CPR Ráj, v  některých letech byl místo toho nabídnut prodloužený program.
Zda-li se přespávání nebo prodloužený program budou konat i letos Vás bude informovat hlavní vedoucí nejpozději druhý den tábora.

 

ODHLÁŠENÍ DÍTĚTE A STORNO POPLATKY

Při odhlášení dítěte z tábora Vám účtujeme storno poplatky, které jsou odstupňované od počtu dní, které zbývají do tábora.

Částka ve výši 300 Kč je stanovena jako nevratná část úplaty za aktivitu. V případě, že se klient odhlásí z tábora, storno poplatky se počítají z částky, která byla uhrazena, snížené o tuto nevratnou část ve výši 300 Kč.

Storno poplatky se odvíjejí od konkrétního počtu dnů, kolik zbývá do zahájení aktivity:

51 a více dní před zahájením tábora vracíme 100 % z ceny,
50 až 31 dnů před zahájením tábora vracíme 80 % z ceny,
30 až 15 dnů před zahájením tábora vracíme 50 % z ceny,
14 až 2 dny před zahájením tábora vracíme 20 % z ceny,
1 den před zahájením aktivity klient ztrácí nárok na vrácení ceny za aktivitu. 

V případě onemocnění dítěte před začátkem tábora a doložení potvrzení od lékaře Vám vrátíme 25% z ceny za tábor.

Pokud za své nemocné dítě seženete náhradníka, vrátíme vám 90% z ceny.