V Centru pro rodinu Ráj vítáme každého, kdo má zájem pomáhat s organizací aktivit pro druhé a být tak součástí našeho týmu. Nezáleží na tom, zda jsi kluk nebo holka, teenager, dospělý či senior. V průběhu roku pořádáme mnoho aktivit, kde se hodí každá ruka a milá tvář s velkým nasazením.

 

Stojíme o každého, kdo do svých úkolů dává kus sebe a přichází s otevřeným srdcem. Můžete si být jistí, že se setkáte s podobně naladěnými lidmi a budete se u nás cítit jako doma.

Jaké jsou možnosti dobrovolničení v Ráji?

Péče o areál Centra pro rodinu Ráj

Prostory, o něž se staráme, jsou rozsáhlé a podrobněji se o nich rozepisujeme na stránce Naše prostory. Kolem toho všeho je spousta práce, kdy se hodí každá ruka, ale i nápad a myšlenka. Hledáme dobrovolníky, kteří by byli ochotní nám pravidelně pomáhat - kvartálně s umytím oken, v sezóně od jara do podzimu se sekáním trávy na zahradě (cca 1 x týdně), 1x ročně s přípravou dříví na topení a různé brigády, které se v Ráji konají.

zahrada

Pomoc s organizováním akcí v průběhu roku

Workshopy, přednášky, dny pro maminky, tatínky i prarodiče, Cesta pohádkovou říší, karneval, ples, drakiáda. To je jen několik z mnoha událostí, které pod záštitou CPR Ráj během roku probíhá. Baví tě organizace událostí, obsluha na akcích nebo tvorba programu pro děti? Tady si přijdeš na své.

dobrovolnici pomoc organizace

Letní příměstské tábory

Vaření a příprava jídla, pomoc při organizaci programu, vedoucí akce, fotograf, kameraman nebo třeba "jen" propagátor. Tím vším můžeš být v průběhu našich letních dětských táborů. Příprava dětského tábora začíná už na podzim předchozího roku, ale nám se jako pomocník můžeš nahlásit kdykoli. Odměna? Veliké zážitky a přátelství na celý život!

dobrovolnici pomoc tabory

Hlídání dětí

Posláním Centra pro rodinu Ráj je vzdělávání dospělých, aby byli dobrými rodiči a vzájemně si dobrými partnery. Aby se mohli rodiče vzdělávat, musí si být jistí, že je o jejich děti dobře postaráno. Ne každý má možnost hlídání a proto jako další možnost nabízíme hlídání během našich kurzů. Naplňuje tě hlídání a péče o děti? Ozvi se nám, budeme za Tvou pomoc velmi rádi.

dobrovolnici hlidani

Speciální možnost pro zapojení dětí - Dobrovolník na Cestě pohádkovou říší

Jak můžeš pomoci?

  • Jako pohádková postavička na trase - rodiny u každého stanoviště plní úkol a dostávají podpis na kartičku.
  • Jako pohádková postavička u her a soutěží v areálu.
  • U stánků s občerstvením v areálu.
  • Výzdoba areálu a pořizování fotodokumentace.

Za Tvoji pomoc obdržíš od nás malou odměnu v podobě poukázky na oběd, nealko pití a občerstvení v tento den a hlavní odměnou Ti bude úsměv na tvářích malých i velkých účastníků.

dobrovolnici pomoc organizace1

Jak se s námi spojit?

Napiš nám na e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám můžeš zavolat na tel. +420 731 604 120.